Žavioji Slovėnijos sostinė – Liubliana

zaliosios-liublianos-kanalas

Vieną gražią 2015 metų birželio savaitę atsirado galimybė aplankyti Slovėnijos sostinę Liublianą. Vykau ten į konkrečią vietą, į kursus, tad sąmoningai per daug neskaičiau ir nesidomėjau šiuo miestu. Žinojau tik keletą lakoniškų jau ten buvusių kolegų nuomonių: „mažas, jaukus miestelis“, „sostinė mažesnė už Kauną“, „keletas gatvių ir visa Liubliana“ ir panašiai. 🙂

Dar skrendant lėktuvu per langus „pasitiko“ kalnuotas reljefas, ryški žaluma pakalnėse persipinanti su uolėtomis, pilkomis viršukalnėmis ir žaismingi kalnų-pakalnių šešėliai persipinantys su saulės spinduliais. Iš tiesų, tokia vaiskią žalumą tik Lietuvoje iki šiol mačiau…

Išlipus iš lėktuvo nustebino itin mažas orouostas. Jau grįžtant iš šalies atgal teko įsitikinti: vos viena valgyklėlė, keletas suvenyrų/gėrimų parduotuvėlių laukiamajame, konkrečioms oro bendrovėms priklausantys stalai, prie kurių nėra darbuotojų, jei tą dieną ar konkrečiu laiku nevyksta būtent tos kompanijos skrydžiai, ir labai kukli duty free zona.

Bet nenukrypstant nuo temos, tik išėjus iš oro uosto labai patogus susisiekimas su sostine. Vadinamieji shuttle bus – mūsų mikriukų atitikmuo – kursuoja kas pusę valandos. Teko vykti su tatuiruota vairuotoja moterimi, kuri vairavo ne ką lėčiau nei vyras, lygiai taip pat vikriai krovė/iškrovė lagaminus. Mieste išleidžia keletoje vietų – centre ir prie autobusų stoties, na o šios paslaugos kaina visai padori – tik 8 eur. Atitinkamai taksi kainuoja apie 40 eurų.

Atvykus į Liublianą, einant link viešbučio centre, tikrai nustebino šio miesto jaukumas: mažas, kompaktiškas, vos kelios pagrindinės gatvės – visiškai neklaidu. Ir, kaip vėliau teko įsitikinti, šiame mieste begalė tiltų tiltelių, apie keletą iš jų gidas papasakojo unikalių istorijų, bet apie viską iš eilės. 🙂

Miestas turi vieną pagrindinę aikšte, iš kurios galima matyti Liublianos pasididžiavimą, miesto simbolį – XVa. statytą pilį.

Liublianos pilis

Į pilį patekti galima keliais būdais: pėstiesiems skirtu taku, turistų traukinuku arba funikulieriumi. Bet tikrai nepasigailėsite,jei tik kojos leidžia lipti gan stačiais takais, pasirinkę kelionę pėsčiomis, nes pakeliui atsiveria properšos tarp medžių su nuostabiais miesto vaizdais.

Pačioje pilyje labiausiai nustebino, kad įėjimas yra nemokamas. Laisvai galima apžiūrinėti tiek vidinį pilies kiemelį, tiek ekspozicijas ar bokštus. Netgi dauguma parodų pilyje būna nemokamos. Tiesa, pilies kiemelyje įsikūrusiose kavinėse užkandžiauti gana brangu.

Geri viešbučiai Liublijanoje.

Share